آموزش وردپرس
خانه / اخبار سایت / خبرگزاری مهر / دشمن نه به شیعه و نه سنی اعتقاد ندارد/لزوم تاکید برمشترکات دینی
کرمانشاه- مدیر حوزه علمیه هرسین، با بیان اینکه دشمن نه به شیعه و نه اهل تسنن اعتقادی ندارد بر تکیه بر مشترکات دینی بین این دو مذهب اسلامی تاکید کرد.

دشمن نه به شیعه و نه سنی اعتقاد ندارد/لزوم تاکید برمشترکات دینی

حجت الاسلام سید عبدالله قدمی در کفت و گو با خبرنگار مهر، وحدت اسلامی را مهم ترین عامل پیروزی و پیشرفت اسلام دانست و افزود: پیامبر اکرم(ص) با تحمل سختی های فراوان توانست بین قبایل متفرق و متنازع عرب جاهلی همدلی و الفت ایجاد کرده و تمدنی نو و جامعه ای نمونه بسازد.

وی افزود: انقلاب اسلامی با الگو گیری از  پیامبر(ص) در سایه وحدت در اقشار و طوایف مختلف  موجبات وحدت ملل مسلمان را فراهم کرده است.

مدیر حوزه علمیه هرسین خاطر نشان کرد: منظور از وحدت شیعه و سنی کنار گذاشتن مسائل اختلافی و تکیه بر مشترکات و مبنا قرار دادن آنها در تعامل با یکدیگر و مسائل مربوط به جهان اسلام و صحنه بین المللی است.

دشمن قصد پاشیدن بذر نفاق بین مسلمانان دارد

حجت الاسلام قدمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان داشت: همانطور که رهبر بارها اشاره کردند معنای اتحاد بین ملت های اسلامی این است که در مسائل مربوط به جهان اسلام همسو حرکت کنند و در داخل کشور سرمایه های خود را علیه یکدیگر به کار نبرند.

وی ابراز داشت: امروز دشمنان اسلام در سرتاسر عالم و در صفوف مختلف به تقابل با اسلام محمدی(ص) برخاسته اند.

مدیر حوزه علمیه هرسین با تاکید بر حفظ روحیه وحدت و برادری خاطر نشان کرد: دشمنان نه به شیعه و نه به اهل تسنن اعتقاد دارند، بلکه قصد آنها اختلاف بین این دو مذهب است. لذا باید اجازه ندهیم که آنها این بذر را بین مسلمانان بپاشند.

درباره ی GShell

همچنین ببینید

ایجاد صف های طولانی کامیون های ترانزیت ایرانی وخارجی در مرزآستارا

آستارا- تعلل مرزبانی و گمرک جمهوری آذربایجان در ارائه خدمات به کامیون های ایرانی و خارجی در مرز زمینی آستارا موجب ایجادصف های طویل درخیابان منتهی به این مرز بین المللی شده است.

پاسخ دهید