آموزش وردپرس
خانه / اخبار سایت / باشگاه خبرنگاران / حال و هوای پیش از مناظره
قطار مناظرات به ایستگاه دوم خود رسید و گوی رقابت میان شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری در زمین مناظرات افتاد.

حال و هوای پیش از مناظره

به گزارش خبرنگار گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان؛ بعد از استقبال مردم از  برگزاری مناظره اول با موضوع اجتماعی، اکنون چشم ها به رسانه ملی است تا شاهد برگزاری مناظره دوم با موضوع اقتصادی و سیاسی باشند .

خبرنگاران کم و بیش از ساعت ۱۴:۲۰ در مقابل ساختمان معاونت سیما و محل برگزاری مناظره مستقر شده اند و مشغول قرار دادن و تنظیم پایه های دوربین هستند.

هوا برخلاف صبح بارانی امروز،  آفتابی است و پیش بینی ها گویای برگزاری یک مناظره گرمتر است. برگزاری  مسئولان تدارکات،  حراست، حفاظت و… همه چیز را مهیای ورود شش نامزد انتخاباتی در سازمان صدا و سیما کرده اند.

عقربه های ساعت زمان ۱۴:۳۰ را نشان می دهد که اقای علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما به محوطه ساختمان معاونت سیما آمد و با استقبال قائم مقام خود به محل مناظره وارد شد البته وی پیش از ورود به ساختمان دقایقی به خوش و بش با خبرنگاران و تصویربردار ان پرداخت.

این بار هم خبرنگاران بر سر اینکه کدام شخصیت به عنوان اولین نامزد به محوطه معاونت سیما خواهد آمد،  با هم بحث می کنند اما براساس ورود نامزدها در مناظره اول در انتظار آقا میرسلیم هستند.

ساعت ۱۴:۴۵ تکاپوی بچه های تشریفات، خبرنگاران را متوجه خبر ورود جهانگیری اولین نامزد انتخابات ریاست جمهوری به سازمان صدا و سیما کرد.  همه آماده شدند و دقایقی بعد وی سوار بر خودروی نوک مدادی سراتو به محوطه معاونت سیما وارد شد.

اولین نامزد انتخابات ریاست جمهوری مورد استقبال حجت‌الاسلام موسوی مقدم قرار گرفت و با حضور در جمع خبرنگاران اعلام کرد که برای حضور در این مناظره محکم وارد شده زیرا مناظره می طلبد که در آن قوی حاضر شد.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم  رییسی دومین نامزدی است که در ساعت ۱۵:۱۰ با یک سمند دودی وارد می شود.  وی در مقابل خبرنگاران اطهار داشت که مهمترین مسئله در مناظره امروز آن است که مردم احساس راستی و صداقت را درک کنند.

لحظاتی بعد ورود یک ال نود سفید به محوطه معاونت سیما خبر از حضور هاشمی طبا داد.  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بدو ورود اعلام کرد که تاکتیک خاصی در مناظره ندارم و مهمترین مسئله را در جامعه راستی و درستی می دانم.

هوا کم کم با ورود ابرها از حالت آفتابی خود خارج می شد و نوید باران می داد و این امر برای خبرنگاران و تصویربرداران کار را کمی سخت می کرد.

محمدباقر قالیباف هم چهارمین نامزدی بود که سوار بر یک سمند سفید در محوطه معاونت سیما حاضر شد.  وی در ابتدای ورود در مقابل خبرنگاران اطهار کرد که در مناظره اول به دلیل حضور روحانی و جهانگیری در واقع آنها دو فرصت برای دفاع از دولت یازدهم داشتند.

در این مناظره فضای مقابل ساختمان معاونت سیما برای خبرنگاران تا حدودی فرق کرده و کمی آنها را برای چینش دوربین و ایستادن خبرنگار مقابل لنز دوربین به دردسر انداخته است. این بار خبرنگاران شبکه العالم و خبر رادیو هم به جمع رسانه های حاضر در محوطه معاونت سیما پیوسته اند.

  نرده های فلزی با طناب قرمز رنگ کنار فرش قرمز را این بار برای خبرنگاران عقب تر آورده اند و بهانه مسئولان تشریفات برقراری نظم بیشتر است.

حدود یک ساعت به آغاز مناظره باقی مانده و هنوز دو نامزد انتخاباتی به محل مناظره نیامده اند، صدای رعد و برق هم نشان می دهد هر لحظه باران خواهد بارید.

آقا میرسلیم برخلاف مناظره اول که به عنوان اولین کاندیدا به محل مناظره وارد شد، این بار در مقام پنجمین نامزد راس ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه سوار بر سمند سفید به محوطه وارد شد.

وی در مقابل دوربین ها اعلام کرد که هر مناظره تاکتیک خاص خود را دارد و متاسفانه در اولین مناظره حق مطلب به خوبی ادا نشد.
باران نم نم شروع به باریدن گرفت و این امر موجبات شوخی و خنده خبرنگاران و تصویربردار ان شد،  یکی از آنها می گفت با این هوای تهران دیگر نیازی به رفتن شمال نیست و دیگری این نزول آسمانی را از قدم یکی از نامزدها می دانست.

بارش باران شدیدتر شد و روحانی نیامد، خبرنگاران توانستند یک چتر برای گرفتن بر سر دوربین ها بیابند.  هر لحظه بر بارش باران افزوده می شد و گاهی نوعی رعد و برق هم چاشنی آن می شد.

ورود حسام الدین آشنا مشاور رسانه ای روحانی از دور به محوطه نوید حضور روحانی را می داد.  وی بعد از حال و احوالپرسی با خبرنگاران به ساختمان معاونت سیما وارد شد.

خبرنگاران همچنان منتظر ند تا آخرین نامزد انتخابات ریاست جمهوری هم به محوطه بیاید.  خودرویی خارج از محوطه ایستاد و کنجکاوی اهالی رسانه را برانگیخت اما این نهاوندیان مسئول دفتر حجت الاسلام روحانی بود که از آن پیاده شد.

انتهای پیام/

درباره ی GShell

همچنین ببینید

عراقچی و آمانو در وین دیدار و گفتگو کردند

معاون وزیر خارجه ایران با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین دیدار و گفت‌وگو کرد.

پاسخ دهید