آموزش وردپرس
خانه / اخبار سایت / خبرگزاری مهر / بهانه سلاح شیمیایی توسط انگلیس برنامه ریزی شده بود
نماینده روسیه در سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی اعلام کرد که بهانه استفاده از سلاح شیمیایی در دومای سوریه توسط انگلیس، برنامه ریزی شده بود.

بهانه سلاح شیمیایی توسط انگلیس برنامه ریزی شده بود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «الکساندر شولگین» نماینده روسیه در سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی اظهار داشت: که سناریو استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه توسط سازمان های غیردولتی انجام گرفته است که انگلیس و آمریکا برای همکاری به آن ها پول می دهند.

شولگین گفت: شکی نیست که آمریکایی ها در مسائل مربوط به حمله شیمیایی نقش مهمی بازی می کنند. آمریکا، انگلیس، فرانسه و بعضی دیگر کشورها پس از وارد کردن اتهام جعلی حمله شیمیایی بلافاصله مقامات سوری را مورد نکوهش قرار دادند. ما همه کسانی را که در تهیه فیلم ساختگی درخصوص استفاده از سلاح شیمیایی شرکت کرده اند را، شناسایی کرده ایم. 

وی افزود که روسیه شواهد غیر قابل انکاری دارد که هیچ سلاح شیمیایی در شهر دوما استفاده نشده است. و تمام این مسئله توسط سرویس امنیتی انگلیس برنامه ریزی شده بوده است و با همپیمانان خود مانند آمریکا با هدف گمراه کردن جامعه بین المللی و توجیه تجاوز علیه سوریه، این اقدام را انجام داده اند.

درباره ی GShell

همچنین ببینید

دموکرات ها نگران حضور پمپئو در وزارت خارجه هستند

«مایک پمپئو» در حالی به عنوان وزیر خارجه جدید آمریکا از سنا نمره قبولی گرفت که بسیاری از مخالفان، وی را نماینده مناسبی برای دستگاه دیپلماسی این کشور نمی دانند.

پاسخ دهید